Znamy zwycięzców Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s

150x110

Zespół Anro-Trade Chwaszczyno zwyciężył w tegorocznym Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Castrol 5s.

W wielkim finale, który rozegrany został 11 lipca na obiekcie „Warszawianki" zagrało osiem najlepszych zespołów, wyłonionych w regionalnych eliminacjach. Lokalne rozgrywki Turnieju Castrol 5s odbyły się w maju i czerwcu w trzech miastach Polski: Warszawie, Grodzisku Wielkopolskim i Gdańsku. Faza grupowa turnieju finałowego wyłoniła cztery zespoły, które w fazie pucharowej walczyły o zwycięstwo. W finale odnieśli je triumfatorzy gdańskiej eliminacji Castrol 5s - Anro-Trade Chwaszczyno, pokonując 2:0 zespół Inter Parts Stawiguda. W nagrodę zwycięzcy wyjadą na trzy dni do Londynu na mecz angielskiej Premier League oraz zwiedzą laboratorium Castrol w Pangbourne.

Po zakończeniu rozgrywek odbył się specjalny mecz, w którym drużyna Castrol złożona z najlepszych piłkarzy turnieju zmierzyła się z Polską Kadrą Gwiazd. Prowadzony przez Jerzego Engela zespół, składający się m.in. z takich graczy jak: Tomasz Hajto, Piotr Świerczewski czy Cezary Kucharski oraz występującego gościnnie ambasadora Castrol 5s Mirosława Szymkowiaka, pokonał 7:1 uczestników finału. W czasie gdy panowie zmagali się na boisku z rywalami i upałem, towarzyszące zawodnikom panie, miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu ze znanym stylistą fryzur Robertem Kupiszem. Przy truskawkach i orzeźwiających napojach mogły podpatrzyć sztuczki, które stosuje znana wizażystka Julia Jaskółka i porozmawiać z Agnieszką Martyną na temat najnowszych trendów w modzie.

Nieprzypadkowo wybrano datę finału Turnieju Castrol 5s na dzień zakończenia tegorocznego mundialu. Wieczorem odbyła się uroczysta gala prowadzona przez Przemysława Babiarza, której jednym z elementów było wspólne oglądanie meczu Hiszpania-Holandia. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Mistrzostw Świata udekorowano najlepsze zespoły Castrol 5s. Nagrody wręczali m.in. goście specjalni, wśród nich ambasador Republiki Południowej Afryki w Polsce Willem van der Westhuizen. Obok pucharów i medali dla trzech najlepszych zespołów przyznano także wyróżnienia indywidualne. Wybrano najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika finałów. W pierwszej kategorii zwyciężył Paweł Rompa z Anro-Trade Chwaszczyno. Najlepszym strzelcem został jego kolega z zespołu Łukasz Król. Za najlepszego piłkarza uznano Karola Wanisiewicza z Inter Parts Stawiguda.

O wyjazd do Londynu i do laboratorium Castrol rywalizowano nie tylko na boiskach. W turnieju piłkarzyków stołowych walczyli dziennikarze. Wygrała go drużyna Piotra Chołdrycha z redakcji Orange Sport. Drugie miejsce zajęli Marek Zieliński i Tomasz Łaski z Super Expressu, na trzecim uplasowali się Marek Sabiniak i Piotr Kochański z Polskiej Agencji Fotografów Forum.

Po zakończeniu meczu afrykańskimi rytmami dopełnił gorącą atmosferę finałowej nocy zespół Motema Africa.

Castrol 5s to turniej piłki nożnej przygotowany specjalnie dla Partnerów handlowych firmy. Po sukcesie zorganizowanych na przełomie 2007 i 2008 roku rozgrywek europejskich i ogromnym zainteresowaniu krajowymi eliminacjami, firma Castrol Polska podjęła decyzję o organizacji w tym roku polskiej edycji Turnieju Piłkarskiego Castrol 5s. To zaangażowanie idealnie dopełnia działania firmy Castrol jako jednego ze sponsorów Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Pozwala przenieść w sposób aktywny i jeszcze pełniejszy w świat wielkiego futbolu.